Články autora
< návrat zpět
Cisco ASDM Java Web Start
Jako správci firewallů u zákazníku se mi nedávno stala nemilá věc, a to že mi přestala fungovat webová administrace a Cisco ASDM pro správu firewallů ASA od společnosti Cisco. Dlouho jsem si s tímto problémem lámal hlavu, než se mi povedlo najít návod jak tento problém obejít.
Problémy s administrací Wordpressu
V nedávné době jsem převzal ke správě webové stránky Krav Maga Guerrilla Group. Redakční systém Wordpress na kterém stránka běžela nebyl aktualitován od verze 1. Proto jsem provedl aktualizaci wordpressu a také šablony, která byla zastaralá. Nečekal jsem však, že dojde k problému, kdy se po aktualizaci stala část administrace wordpressu neaktivní. Jak v takovém případě postupovat, si ukážeme v tomto článku.
Chci se polepšit :-)
No, nemám co zapírat. V roce 2017 jsem práci na webu hodně odfláknul. A jelikož je den po Novém roce, kdy se dávají různá předsevzetí, tím mým je tedy na webu zapracovat. Mám spoustu rozepsaných článků a nápadů a je potřeba zabrat a dotáhnout je do konce.
Terminály
Jako síťový specialista poptřebuji ke správě síťových aktivních prvků spoustu nástrojů. Ať již něco co porporuje protokol SSH nebo Telnet, tak něco čím se přihlásím na RDP nebo web rozhraní (http / https). Tyto protokoly se dají buď spravovat jednotlivě jako například telnet přes příkazovou řádku Windows nebo protokoly http a https přes webový prohlížeč. Nebo můžeme na Internetu najít spoustu nástrojů, které nám tuto práci usnadní a všechny tyto protokoly dokážou používat a interpretovat. Tento článek se věnuje právě těmto nástrojům.
Instalace VMware základy virtualizace
Jelikož už je to nějakou dobu co jsem se nedostal k psaní, tak jsem se rozhodl tentokrát pro trochu komplexnější článek. V tomto článku se budu zabývat instalací virtualizačního nástroje VMware Workstation 12 (pro nekomerční využití).
Upgrade Firmwaru na HP2530 přes konzoli
Nedávno mě v práci potkala taková nemilá věc. Jeden ze switchů v Pákistánu přestal přepínat pakety a korektně fungovat. Pro jeho reklamaci po nás support vyžadoval upgrade firmwaru na poslední možnou verzi. Zde najdete stručný návod jak postupovat.
Instalace GNS3 a implementace OS Junos
Dnes bych Vám rád představil program pro simulaci sítě a síťových prvků GNS3 a ukázal Vám jak do něj importovat OS Junos, který běží na zařízeních od firmy Juniper Networks.
Nábor Krav Maga - Ostrava (2016 únor)
Chcete se rychle a efektivně naučit bránit, začít se hýbat a poznat nové lidi? Připravit se na dnešní dobu plnou kriminality a agresivity. Přijďte k nám! Krav Maga neboli jeden z nejtvrdších a nejúčinnějších způsobů sebeobrany.
Raspberry PI jako NTP server
Návod na nastavení Raspberry PI jako NTP serveru a počítačů (či jiných zařízení) v LAN síti, tak aby získávali aktuální čas právě z Raspberry.
Raspberry PI jako PRINT server
Připojte si svou tiskárnu k Raspberry PI a tiskněte odkudkoli z vaší domácí/firemní sítě. Jednoduchý návod, krok za krokem.
MINIBIAN JASSIE
A teď jedna rychlovka! 12.11.2015 vyšel nový MINIBIAN (JESSIE). V článku rychlý přehled vlastností a novinek.
Nábor Krav Maga - Ostrava (2015 září)
Chcete se rychle a efektivně naučit bránit, začít se hýbat a poznat nové lidi? Připravit se na dnešní dobu plnou kriminality a agresivity. Přijďte k nám! Krav Maga neboli jeden z nejtvrdších a nejúčinnějších způsobů sebeobrany.
Přijímací pohovor
Jelikož jsem ve třetím ročníku vysoké školy, rozhodl jsem se, že letos chci již pořádnou práci a ne pouze brigádu někde na stavbě. Jsem studentem informatiky, konkrétně telekomunikační techniky, a tak hledám práci na pozici Správce systémů nebo správce sítě. V tomto článku bych se rád podělil o několik zkušeností, které jsem doposud získal, při hledání práce.
Jak zjistit ztracený klíč k Windows
Chystáte se reinstalovat Váš operační systém Windows, ale ztratili jste lístek s Vaším cd klíčem? Nebo se Vám pokazil počítač a nenabootuje? Nic není ztraceno. Stačí mít pouze funkční PC do kterého disk připojíte a pomocí několika jednoduchých kroků si Windowsovský klíč opět zjistíte.
Chyba aktualizace aplikací na Android
Nedávno jsem zažil případ, kdy mobil s Androidem hlásil chybu v podobě, že v externím uložišti není dostatek místa a tudíž nedošlo k aktualizaci dané aplikace. Problém byl, že místo v mobilní paměti bylo jak v interní tak i externí. Pokud se vám stalo něco podobného, čtěte dále.