Kategorie: Svět IT

LaTeX Český slovník

LaTeX Český slovník

V minulých článcích o LaTeXu jsem se zabýval instalací TeXstudia a implementací českých znaků. Nicméně defaultně v TeXstudiu není implementován český slovník, a tak veškerá česká slova, i když jsou správně napsaná, jsou podtržena červeně a označována jako chybná. Pojďme se podívat na to, jak to napravit.

Když se podíváme na obrázek pod tímto odstavcem, můžeme si všimnout že veškerá česká slova jsou podrtžena vlnkovaně a červeně. Problém je, že v TeXstudiu je nastaven jiný slovník než český a my používáme česká slova, která v nastaveném slovníku nejsou. Český slovník je potřeba stáhnout a implementovat do TeXstudia a poté jej nejlépe nastavit jako výchozi. Odkaz na stažení českého slovníku najdete na konci článku.

Jak je vidět, červená šipka ukazuje na aktuálně nastavený slovník. Momentálně je nastevený na Němčinu de_DE. Po té co stáhneme český slovník jej v TeXstudiu musíme naimportovat, to se provede takto:

Klikneme na záložku Volby > Nastavit TeXstudio...

Otevře se nám nastevení ve kterém zvolíme položku Zavést slovník. Najdeme umístění námi staženého českého slovníku a dáme Otevřít. V posledním kroku zvolíme Výchozí jazyk, ten nastavíme na cs_CZ a dáme OK.

Tím jsme naimportovli český slovník a můžeme teď plynule používat česká slova aniž by je TeXstudio podtrhovalo.

Odkaz na stažení českého slovníku, který našel na internetu kolega Lukáš a který používáme, je zde (po kliknutí na tento odkaz se slovník začne automaticky stahovat).

 

Předchozí články o LaTeX:

LaTeX - Úvod

LaTeX - Titulní strana

LaTeX - Nadpisy, podnadpisy a obsah

Komentáře rss


, - odpovědět
Super! Díky!!!
, - odpovědět
Díky !
, - odpovědět
Nádhera 5 Děkuju 5
, - odpovědět
Díky moc!