Kategorie: Věda a technika

PageRank pod lupou

PageRank pod lupou

Jak často Google obnovuje PageRank (dále jen PR)? Tak to je otázka, kterou jsem si nedávno položil a na kterou se budu snažit teď odpovědět.

PageRank pod lupou

Můj web je ještě značně mladý a tak stále čekám na to, až se hodnota PR změní. Než se tak stane, tak sem se snažil zjisti něco více o PR. Něco málo už jsem zmínil v článku o algoritmech.

Jednoduchá odpověď na to jak často Googel obnovuje PR je celkem jednoduchá. Nikdo neví jak často se to vlastně děje. Googel algoritmus PR tají jako Coca-Cola recept na nápoj CocaCola. Jediné co víme, je to, že se to děje několikrát do roka. Google k tomu má na stránkách své odůvodnění. Nechce aby se lidé starali o to jaký má jejich stránka PR, protože je dalších 200 důvodů, které jsou mnohem důležitější pro indexování a růst stránek.

Viditelně se PR obnovuje co 3 až 4 měsíce, ale ve skutečnosti se to mnohem častěji, ale jen pro vnitřní záležitosti googlu. To znamená, že pokud jste nedávno založili nějakou webovou stránku a ukazatel ukazuje že váš PR je neznámý nebo 0, nemusí tomu tak ve skutečnosti být. Googel bude vaši stránku indexovat a PR se vám změní až v době obnovy.

Všechny zaznamenané změny PR zde budu uvádět (pokud tedy nezapomenu).

Komentáře rss


, Aktualizace GPR odpovědět
Podle stránky gassoftwares.com (http://www.gassoftwares.com/tools/pagerank-info) proběhl první update letošního roku na začátku února takže další by měl být někdy v květnu.