Kategorie: Svět IT

Příkaz PathPing

Příkaz PathPing

Pokud jste neznali příkaz PathPing, nejste sami. V příkazovém řádku je už přes 10 let mnoho příkazů, které jsou většině lidí záhadou. Pojďme se podívat na příkaz PathPing.

PathPing

PathPing, je trasovací příkaz, který kombinuje vlastnosti příkazu Ping a Tracert. Přidává k nim další informace, kterými si můžete zobrazit například ztrátovost paketů v průběhu trasování cesty. Tyto informace vám pomohou určit zdroj problému v síti.

Základní použití příkazu PathPing, použití je stejné ve Windows 7 a 8

 

Příkaz jednoduše stačí napsat do příkazového řádku. Na příklad k vysledování stránky martasw.9e.cz stačí napsat příkaz: pathping martasw.9e.cz. A tady je výsledek, který uvidíte. Počet „skoků“ bude různý, podle toho v jaké síti se nacházíte.

 

Ve výpisu můžete vidět dva typy informací. První část je seznam „cest“ (routs), kterýma pathPing procházel, stejný výpis dostanete příkazem Tracert. Ale ve druhé části, začínající „Computing statistic…“, můžete vidět podrobnější informace o jednotlivých cestách. Vygenerování druhé části trvá 25 sekund na každé cestě. Vypočítává se ztrátovost paketu na všech směrovačích. Proto buďte trpělivý pokud máte více cest.

Více pozornosti by jste měli věnovat dvou pravým sloupcům This Node/Link Lost/Send a Adress. Pokud se podíváte na výpis můžete vidět 0/100 = 0%, to znamená 0% ztrátovost naopak 100/100 = 100% znamná, že tato cesta je v této chvílu pravdopodobně nefunkční.

Takže v čem je vlastně pathPing lepší než Ping nebo Tracert? Ve výpisu můžeme vidět nejen ping, ale také informace o stavu cesty, zda je funkční či ne. Takže pokud hledáme problémy v síti, informace, které nám poskytne příkaz pathPing jsou více užitečné v určení místa, kde se chyba vyskytuje nebo kde se může nacházet.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.